AFRICAN DRUM PARTY v Bratislave - koncert MORIBAYA (PL/BF/UKR/AU) a JAMADAN

Autor:
Dňa 30.7. sa v bratislavskom klube Pink Whale uskutoční exkluzívny koncert africkej muziky - zavíta k nám kapela s medzinárodným zložením: MORIBAYA!!!

EDINEČNÝ KONCERT africkej hudby na Slovensku!
MORIBAYA (BF/PL/UKR/AU)
support: JAMADAN (SK)

Do Bratislavy zavíta kapela MORIBAYA,ktorá pozostáva z hudobníkov z Burkina Faso, Poľska, Austrálie a Ukrajiny. Hrajú melodickú hudbu západnej Afriky s djembe, balafónmi, n´goni a inými exotickými nástrojmi a spevmi a tancom. Sú obľúbenou festivalovou kapelou a vydali 3 štúdiové albumy.

Predkapelou bude JAMADAN, zoskupenie bubeníkov a perkusionistov, ktoré od roku 2004 predvádza energickú africkú tanečnú muziku a originálnu bubnovú show.

Vstupné: 10 eur predpredaj/12 eur na mieste

MORIBAYA

MORIBAYA je multikultúrne hudobné zoskupenie pozostávajúce z hudobníkov z Burkina Faso, Poľska, Austrálie a Ukrajiny. Živé rytmy, ktoré vás dajú do tranzu, krásny zvuk tradičných afrických nástrojov a výrazový tanec robia z každého ich koncertu výlet priamo ku koreňom do Afriky. Repertoár kapely pozostáva z energických i ľúbivých rytmov inšpirovaných folklórom západnej Afriky. Hrajú autorské skladby vychádzajúce z afrických tradícií a afrického hudobného jazyka. Kapela hrá na tradičných afrických nástrojoch ako sú africká harfa kora, balafóny, ngoni, djembe, dundun, hovoriaci bubon tama, bara, štrbinový bubon krin a perkusie carignian či yabara. Členovia kapely veľakrát cestovali do Afriky a načerpali  tam miestny hudobný folkór a prenikli tak do kultúry a tradícií africkej hudby.

Moribaya vydala 3 štúdiové albumy Kelen, Fila and Saba. V roku 2021 získali 3.miesto na medzinárodnom festivale Mikołajki Folkowe.

Kapela spolupracovala so zvučnými menami africkej hudobnej scény ako napríklad Harouna Dembele, Petit Adama Diarra, Dartagnan Camara, Sana Camara,  Mahomed Dabo i  Oumar Outtara, Issouf Coulibaly, Amara.  Kapela vystupuje na hudobných festivaloch: OZORA (HU), Slot Art Festival, Freeq Festival, Vibrations Organic, Siemia, Festival, Las Camp, Wolimierz, Owocowy Festival, S16 Festival, Street Party - Warsaw , Djembe Marathon (CZ), Drum Djemboree, Around The Rhythm Festival, Ofca - Oleśnicki Circus-Artistic Festival, Intertwining Festival, Navigator Festival a mnoho ďalších.

TU môžete Moribayu vidieť a počuť:

web: https://www.moribaya.pl/

Spotify:

https://open.spotify.com/album/6Ckhb043zeLMO81M4u5eDN...

YouTube: https://youtu.be/n_tYn05Kv0M

FB: https://www.facebook.com/Moribayadrums

Instagram:

https://www.instagram.com/moribaya_drums

Kurzy a workshopy

Naučte sa s nami bubnovať

Každý štvrtok medzi 18:00-19:30

Pravidelný kurz djembe

Bratislava

Najbližšie akcie

Tu nás môžete najbližšie vidieť

9.3.2024

Djembe Workshop - rytmus Madan

Bratislava-Rača

10.3.2024

Djembe Workshop Trnava

Trnava
Naša Čarovňa

17.3.2024

WORKSHOP AFRICKÉHO TANCA

Bratislava - Ružinov
tanečná škola Neytiri.sk

22.3.2024

koncert a workshop afrických rytmov

Bojkovice (CZ)
Klub Maják
Zatiaľ žiadne nadchádzajce predstavenia

Náš príbeh

Začalo to v roku 2004 a tu sa dozviete ako sa Slováci dostali k africkým bubnom a založili si kapelu, ktorá im zmenila život.