WORKSHOP AFRICKÉHO TANCA v Bratislave

Autor:
WORKSHOP AFRICKÉHO TANCA ZA DOPROVODU AFRICKÝCH BUBNOV Pozývame Vás zažiť radosť z pohybu pri živej muzike afrických bubnov djembe a basových bubnov dun-dun. Naučíme sa tanečné kroky rytmu Sinté (Guinea,západná Afrika). Potrebovať budete iba pohodlné oblečenie a chuť tancovať.

WORKSHOP AFRICKÉHO TANCA ZA DOPROVODU AFRICKÝCH BUBNOV

DÁTUM: 17.3.2024

ČAS: 17:00-19:00 hod.

MIESTO: Tanečná škola Neytiri, Bratislava-Ružinov

ÚROVEŇ: open level (začiatočníci i pokročilejší)

LEKTORKA: Daniela Spellman

ŽIVÁ MUZIKA: bubeníci JAMADAN a priatelia

CENA: 25 eur

PRIHLÁŠKY: jamadan.ba@gmail.com

Takto to vyzerá na našich workshopoch

BLIŽŠIE INFO:Tešíme sa, že sprostredkujeme zážitok z afrického výrazového tanca po dlhšej dobe aj v Bratislave. Afro-dance sa teší svetovej popularite a v móde sú najmä modernejšie žánre, ktoré sa tancujú s reprodukovanou hudbou.Západoafrický výrazový tanec nás ale vracia späť ku koreňom, kedy je tanečník priamo napojený na hudobníkov a navzájom komunikujú. Tanec a hudba sú jeden celok a rytmy i tanečné kroky sú spojené s konkrétnou spoločenskou udalosťou/slávnosťou. Tancovať môže ktokoľvek a z divákov sa v priebehu pár sekúnd stávajú tanečníci.Na našom workshope sa naučíme tanečné kroky rytmu Sinté (Guinea). Orientovať sa budeme podľa živej hudby, ktorá nám bude hrať. Vyskúšame si kroky jemnejšie i fyzicky náročnejšie. Zvládnu to aj začiatočníci, a zároveň vieme prebudiť to najlepšie aj v pokročilejších tanečníkoch.

LEKTORKA: Daniela Spellman (SK)

Daniela Spellman

Daniela Spellman tancuje západoafrický a afrodiaspora folklór 10 rokov v rôznych krajinách po taktovkou svetoznámych lektorov. Ako lektorka tanca učila v Holandsku a Číne. V súčasnosti spolupracuje so zoskupením JAMADAN, hrajúcim tradičné rytmy západnej Afriky.

BUBENÍCI: členovia skupiny JAMADAN (www.jamadan.sk), ktorí sú na scéne 20 rokov a okrem koncertov a bubnových show dlhodobo organizujú workshopy bubnovania, interaktívne bubnovanie ako teambuilding i workshopy afrického tanca

Kurzy a workshopy

Naučte sa s nami bubnovať

Každý štvrtok medzi 18:00-19:30

Pravidelný kurz djembe

Bratislava

Najbližšie akcie

Tu nás môžete najbližšie vidieť

9.3.2024

Djembe Workshop - rytmus Madan

Bratislava-Rača

10.3.2024

Djembe Workshop Trnava

Trnava
Naša Čarovňa

17.3.2024

WORKSHOP AFRICKÉHO TANCA

Bratislava - Ružinov
tanečná škola Neytiri.sk

22.3.2024

koncert a workshop afrických rytmov

Bojkovice (CZ)
Klub Maják
Zatiaľ žiadne nadchádzajce predstavenia

Náš príbeh

Začalo to v roku 2004 a tu sa dozviete ako sa Slováci dostali k africkým bubnom a založili si kapelu, ktorá im zmenila život.